scorecardresearch

Girişimciler dezavantajları aşıyor!

189 izlenme
Kategori Kültür
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Avrupa birliği Bakanlığı ve Ulusal Ajansın desteği ile Erasmus+ Programı altında gerçekleşen "Girişimciler Dezavantajları Aşıyor (Entrepreneurs Transcending Disadvantage)" eğitim kursu Ümit Kültür Derneği koordinatörlüğünde İTÜ Bilişim kulübü ve İÜ Çeko Kulübü ortak çalışmasıyla 20-27 ocak 2015'te İstanbul'da gerçekleşti.
Bu eğitim kursuna Almanya,Bulgaristan,Hırvatistan,İtalya,Polonya,Romanya ve Türkiye ile birlikte 7 farklı ülkeden gelen 35 katılımcıyla gerçekleşti. Programın koordinatörlüğü ve uygulaması Abdullah Said Türksever, Aleksandra Maslova ve Görkem Uzun tarafından gerçekleştirildi.
Bu eğitim kursu imkanı kısıtlı gençlere daha iyi bir istihdam sağlamak için girişimcilik, inovasyon, liderlik, iş planı yapma eğitimlerini yaygın eğitim metodu yöntemiyle verildi. Ayrıca program süresince hazırladıkları iş planlarını "Bir fikrin mi var?" televizyon programında gerçek girişimciler ve merek yatırımcılar önünde iş planı sunumlarını yaparak büyük bir tecrübe kazandılar.

Katılımcılarımız Şile Belediyesi, Şile kaymakamlığı ve Değirmen Otel Müdürü vasıtasıyla Şile ilçesinde Şile feneri ve Şile bezi üretim alanlarını gezerek yerelde yapılan girişimcilik fikirlerini yerinde görmüş oldu. İBB Beyaz tur sayesinde katılımcılarımız İstanbul'un tarihi mekanlarını görmüş ve Türk misafirperverliğini hissetmiş oldular. Kapanış gecesini İstanbul üniversitesi Beyazıt kampüsünde gerçekleşti ve katılımcılar Beyazıt İtfaiye Kulesine çıkarak İstanbul'un eşsiz güzelliğini izleme şansı buldular.Katılımcılardan alınan geri dönüşler çok sevindiriciydi. daha önce böyle güzel organize edilmiş bir proje görmediklerini söylediler ve Türkiyeyi, İstanbul'u ve Türk insanını çok sevdiklerini, tekrardan Türkiye'ye gelmek istediklerini söylediler.
Etiketler